Vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Pozvánka na fyzioterapii formou Feldenkraisovy metody 28.2.2024 sál OÚ Třanovice
29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Rozvoj a dotace > Publicita > Rozšíření IoT technologie v obci Třanovice

Rozšíření IoT technologie v obci Třanovicelogo_jpg.jpgProjekt Rozšíření IoT technologie v obci Třanovice byl financován z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Cílem projektu bylo rozšíření SMART technologií v obci Třanovice. Hlavním cílem pak bylo dovybavení IoT (Internet věcí) systému obce zajišťující chytré služby pro obec s výhledem dalšího budoucího rozvoje a rozšíření systému do libovolných oblastí a zároveň poskytnutí dat k jejich dalšímu využití a zpracování prostřednictvím webových stránek v otevřeném formátu dat.
V rámci projektu došlo k nákupu senzorů IoT a rovněž nákupu služby pro vyhodnocení a zpracování dat a jejich výstupů na veřejně dostupných webových stránkách https://tranovice.chytrejsiobec.cz/
Konkrétně byl pořízen:
1x senzor pro měření dešťových srážek - umístěn na prostranství za budovou obecního úřadu, jehož účelem je zapojení do varovného systému obce, který by měl pomoci předcházet škodám na majetku v důsledku přívalových dešťů, které v minulém roce způsobily škody na majetku budovy obecního úřadu v hodnotě 1,7 mil. Kč.
3 x senzor spotřeby el. energie - umístěny v pilířích přípojných bodů jednotlivých větví veřejného osvětlení. Senzory budou sloužit k monitorování spotřeby el. energie na jednotlivých větvích VO samostatně. Vyhodnocená data pak budou sloužit k budoucím opatřením vedoucím ke snížení nákladů na el. energii obce.
1x senzor měření rychlosti a počtu průjezdů - umístění na sloupu rekonstruovaného vedení VO v rámci projektu zvyšování bezpečnosti v okolí základní a mateřské školy. Senzor se skládá ze tří různých samostatných částí (kamera, zobrazovací panel, statistický modul). Účelem tohoto senzoru je zvýšení bezpečnostních opatření v okolí Základní a mateřské školy a zároveň poskytnutí dat a informací obci o intenzitě dopravy a četnosti porušení dopravních předpisů povolené rychlosti v oblasti zvýšeného pohybu dětí a žáků základní a mateřské školy.


Počasí

Úterý Zataženo 9/1 °C
Středa Zataženo 7/6 °C
Čtvrtek Skoro jasno 16/5 °C
Pátek Zataženo 16/6 °C