Vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Pozvánka na fyzioterapii formou Feldenkraisovy metody 28.2.2024 sál OÚ Třanovice
29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Rozvoj a dotace > Publicita > Pořízení IoT technologie v obci Třanovice - podpořeno z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Pořízení IoT technologie v obci Třanovice - podpořeno z rozpočtu Moravskoslezského krajelogo_jpg.jpgProjekt Pořízení IoT technologie v obci Třanovice byl financován z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Cílem projektu bylo zavedení SMART technologií v obci Třanovice. Hlavním cílem bylo zavedení IoT (Internet věcí) zajišťující chytré služby pro obec s výhledem dalšího budoucího rozvoje a rozšíření systému do libovolných oblastí a zároveň poskytnutí dat k jejich dalšímu využití a zpracování prostřednictvím webových stránek v otevřeném formátu dat.

V rámci projektu došlo k nákupu senzorů IoT a rovněž nákupu služby pro vyhodnocení a zpracování dat a jejich výstupů na veřejně dostupných webových stránkách https://tranovice.chytrejsiobec.cz/

Konkrétně bylo pořízeno:

1x meteostanice, která je umístěna na místní ZŠ, zvolená pro měření teploty, tlaku, vlhkosti a zejména prašnosti, která je potenciálně problematická z hlediska umístění školy u frekventované silnice II/648 směr Český Těšín.

1x senzor výšky hladiny řeky Stonávky, který je umístěn na mostní konstrukci přes řeku Stonávku pro okamžitou kontrolu výšky hladiny řeky Stonávky, který umožní včasnou reakci na zvyšující se hladinu např. při nárazových průtržích nebo dlouhodobě trvajících srážkách.

5x senzor měření kvality vzduchu CO2 - senzory jsou umístěny v kmenových třídách základní školy pro kontrolu úrovně CO2 ve třídách za účelem zlepšení kvality prostředí a výuky žáků.

8x senzor měření spotřeby vody, které jsou umístěny na páteřní síti vodovodního řádu ve vlastnictví obce za účelem sledování spotřeby vody a vyhodnocování případných úniků na jednotlivých větvích.

1x zajištění služby související s provozem senzorů a zveřejněním dat


Počasí

Úterý Zataženo 9/1 °C
Středa Zataženo 7/6 °C
Čtvrtek Skoro jasno 16/5 °C
Pátek Zataženo 16/6 °C